Приклад об’єкта – квартира з розумним будинком

Приклад об’єкта – квартира з розумним будинком

Будинок або квартира – це складний організм, який складається з безлічі систем для комфортного життя людини. Навіть маленька однокімнатна квартира має системи освітлення, опалення, тепла підлога, кондиціонер, оповіщення, штори, телевізор, фонову озвучку, камери на вході або домофон. І комфортне життя в такому житлі залежить не тільки від дизайну приміщення, але і від злагодженої, безперебійної роботи всіх інженерних систем в ньому. Безперечно, зараз кожен пристрій має свій пульт і програму на мобільний пристрій для управління, але якби їх було в квартирі кілька?

Перед інсталятором стоїть головне завдання-об’єднати всі пристрої в єдину програму управління.

Таких систем і контролерів, які виконували б ці завдання з певними функціональними можливостями, також багато. Наша команда підійшла до підбору системи управління, враховуючи основні вимоги до системи автоматизації:

 • надійність
 • максимально інформативний інтерфейс користувача,
 • гнучку систему з виконання макрокоманд і алгоритмів,
 • безпека…

Наш вибір зупинився на контролері NI – 900 від компанії AMX. В якості стаціонарної панелі-iPad в рамці поверхневе кріплення з кнопочками від компанії iPort. Є і мобільні пристрої, які розташовані як локально в квартирі, так і віддалено, через Інтернет, керують системою за допомогою програми TPControl.

Для управління 42 групами світла (з них 12 груп із змінною яскравістю) вибрали блоки REL6 DIM6 і компанії Highcross, які зарекомендували себе в попередніх інсталяціях, як одні з найнадійніших виконуваних блоків управління. Витяжки і вентилятори також підключені до блоку REL6. Чотири блоки ROL3 керують приводами штор, яких в квартирі 12 штук. Управління всіма цими пристроями в кімнатах здійснюється через дзвінкові вимикачі Студія Gira, які підключені до блоків входів IO16. Так як груп освітлення багато, а вимикачів мало, то одна кнопка виконує кілька команд за різними натисканнями. Всі команди на кнопки функціонально однакові в кожній кімнаті, щоб не плутатися в вимикачах.

У кожній кімнаті є датчик температури повітря і теплої підлоги (де він є), які за допомогою блоків DS8 не міряють показання температури з точністю до 0.1 градуса. Електросервоприводу на батареях і Гребінках теплої підлоги управляються через REL6 блоки.

Система кондиціонування і вентиляції Daikin управляється через блоки IntesisBox по протоколу ModBus.

Нинішні реалії такі, що саме” близьке ” пристрій до людей – це смартфон (дзвінки, месенджери, фото, Відео, а також музика). Вся улюблена музика власника в основному зберігається в телефоні або прив’язана до аккаунту в ньому, якщо це онлайн музика. І для аудіо фонового озвучування приміщення досить вибрати Airplay, якісний підсилювач і вбудовані колонки. Так ми зупинилися на Airport Express і мультирум підсилювачі AD4x від компанії RTI.

По периметру квартири були встановлені камери, які можна переглядати онлайн з програми TPControl або рідної програми, переглядати запис, в квартирі як локально, так і віддалено через Інтернет.

Функціональна особливість системи у виведенні всієї інформації по освітленню на карту квартири: на одній сторінці можна побачити, в якій кімнаті включено світло, де знаходяться люди. Одним натисканням включити або вимкнути групу освітлення. Є сценарії освітлення, які користувач може перезберігати самостійно, без залучення програмістів.

На плані також відображається інформація від кліматичних систем квартири (температура в кожному приміщенні, задана вставка температурного режиму, стан батарей, теплої підлоги і кондиціонерів) користувач встановлює температуру в кімнаті і вона підтримується, в залежності від температури повітря, кондиціонером, батареями опалення та теплою підлогою. Є сценарії клімату, які користувач самостійно може пересохранять. Одним натисканням на кнопку сценарію, квартира переводиться в інший кліматичний режим.

Функція “будильник” максимально адаптована під побажання замовника. Час спрацювання, день тижня, штори, групи освітлення в кімнаті користувач задає самостійно.

У закладці сервіс виводиться інформація про стан всіх важливих блоків управління системи автоматизації. Таким чином, глянувши на цю сторінку можна переконатися, що всі блоки в працездатному стані.

У цьому проекті були задіяні такі пристрої:

 • AMX NI-900 – 1 шт
 • Ліцензія TPControl BYOD – 1 шт
 • Highcross REL6-8 шт
 • Highcross DS8-2 шт
 • Highcross IO16-3 шт
 • iPort Surface Mount з 10 кнопками-1 шт
 • RTI AD4x – 1 шт
 • Монітор аудіо-6 шт
 • IntesisBox-4 шт
 • Hikvision-4 шт